Hamileliğin 3. Haftasında Neler Olur?

Hamileliğin 3. Haftasında Neler Olur? Hamilelik 41 hafta boyunca anne adayı için kimi zaman ağrılı, kimi zaman hüzünlü kimi zaman de stresli geçen bir yolculuktur. 9 ay boyunca anne adayında annelik duygusu adı vermiş olduğumuz kavram ve karnındaki bebeğine daha çok bağlanır. Bebeğini koruma duygusu içine giren anne adayı gerçek bir kadın olduğunu hamile kaldığını öğrendiği günden rahminden bebeğini çıkardığı güne kadar geliştirir ve o duyguyu büyüterek bebeğine eksiksiz olarak hazır olduğu anda doğumunu yapar.

Hamileliğin 3. Haftasında Neler Olur?

Hamileliğin 3. Haftasında Neler Olur?
Hamileliğin 3. Haftasında Neler Olur?

Hamilelikte geçen 9 yani; yaklaşık olarak 41 hafta her anı dolu ve her anı heyecanlı geçen bir süreçtir. Bu yüzden de hamilelikte tadılan o duygu hayatın diğer bir alanında veya tecrübesinde asla ve asla tadılmaz. Hamileliğin 3. Haftası da bu duyguların ve serüvenlerin yaşanmaya başlanacağı haftalardan bir tanesidir. Hamileliğin 3. Haftasında anne adayı daha bebeğinin farkında olmayabilir.

Bunu nedeni o kadının adet döngüsüdür. Anne adayının adet döngüsü düzenliyse yani, her 4 haftada bir adet kanaması yaşamakta olan bir kadın ise aylık kanamasının geciktiğini muhtemelen fark etmeyecektir. Bundan dolayı da doktor giderek adet kanamasının gecikme sebeplerini araştırmayacaktır. Hamileliğin 3. Haftasında Neler Olur? Tıp bilimine göre hamilelik 41 hafta sürse de anne adayı bu durum 4. Haftayla beraber fark ettiğinden dolayı hamilelikteki ilk 3 hafta genelde sayılmaz. Hamilegin-3-haftasi, Bu ilk 3 hafta süresince döllenen sperm ve yumurta hücresi anne rahminde kendi kendine büyümeye ve gelişmeye devam eder.

Hamileliğin ilk 3 haftasında anne adayı adet gecikmesini fark edip doktoruna gitmeyeceğinden dolayı ultrasona da girmez. Dolayısıyla da hamileliğin 1. Haftası, 2 haftası ve 3. Haftasına ait bir ultrason görüntüsü elde edilemez. Anne adayı bazı durumlarda değişik nedenlerden ötürü doktora başvurabilir ve yapılan testler veya ultrason kontrolleri ile hamile olduğu anlaşılabilir. Bunun dışında anne adayı hamile olduğu şüphesiyle bu haftalarda herhangi bir doktora başvurmaz.

Yorum yapın