Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur?

Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur? yanıtını arıyorsanız, bu sayfada gebeliğin 22. haftasında neler olur yanıtını bulabilirsiniz. Hamileliğin 22. haftasında annedeki değişiklikler ve daha fazlası için hızlıca başlayalım. Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur?; Hamilelikte 22. haftaya gelindiğinde bebeğin boyu yaklaşık olarak 28 ile 30 cm arasında değişiklik göstermektedir. Kilo ise yaklaşık 430 gram kadardır. Bebeklerde boy ve kilo oranlarına bakıldığında aynı hamilelik haftası içerisinde erkek bebeklerin kız bebeklerden daha uzun ve daha kilolu olduğunu görürken; kız bebeklerin daha kısa ve daha zayıf olduğunun farkına varılmaktadır. Hamilelikte 22. hafta hamileliğin önceki haftalarında meydana gelen değişim ve oluşumların gelişim gösterdiği haftalardan bir tanesi olmaktadır.

Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur?

Hamilelikte 22. hafta içerisinde anne karnında bulunan bebeğin parmak izi tamamıyla oluşmuştur. Gebeliğin 22. haftasında oluşan parmak izi bebeğin bütün ömrü boyunca aynı kalacak ve ne olursa olsun değişikliğe uğramayacaktır. Ayrıca parmakları ve kolları artık tamamen geliştiğinden dolayı daha sert ve sık aralıklarla tekme atabilir. Bu tekmeleri anne adayı hisseder ve duyar.

Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur?
Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur?

Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur? Duyduğu tekmeler karşısında annesiyle iletişime geçmek istediği anlaşılmalıdır. Bu dönemde bebekle konuşulabilir. Ayrıca ona hikayeler anlatılarak uyuma alışkanlığı kazanmasına bebek daha doğmadan gebeliğin 22. haftasında başlangıç yapılabilmektedir. Hamilelikte 22. hafta içerisinde bebek anne karnında taklalar atabilir. Bu taklalara kadın doğum uzmanları bebeğin kendi etrafından dönemsi veya atlaması olarak nitelendirmektedir. Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur? Bu taklalar ya da bebeğin kendi etrafında dönmesi annenin midesinin bulanmasına ya da karnına sancı saplanmasına neden olabilmektedir. Gebeliğin 22. haftasında sıklıkla karşı karşıya kalınan bu durum için anne adayları stres yapmamalıdır. Bu bulantılar ya da sancılar gayet normal olarak sayılmaktadır.

Hamilelikte 22. haftada bebek anne karnı dışından gelen yük sesleri duyabilir. Bebeğin kulak gelişimi artık tamamlanmak üzeredir. Hamilelikte 22. haftaya geldiğimizde de bebeğin duyduğu seslere tepki vermesi kaçınılmazdır. Bu tepkiler genellikle hareket etme ve tekme şeklinde gözlenmektedir. Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur? Ayrıca bu tepkilerin verilmesi bebeğin işitme problemi yaşamadığının da bir kanıtı olarak gözlenebilmektedir. Bu dönemde bebekle konuşulması bebeğin gelişimi açısından önem taşımaktadır. Hamileliğin 23. Haftasında Neler Olur? diye merak ediyorsanız, bağlantıyı kullanıp öğrenebilirsiniz.

“Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur?” üzerine bir yorum

  1. Hayatımda yaşadığım en güzel anlardı içimde bana ait bir canlı canımdan bir can vardı tekrar o günlere dönmeyi istiyorum

    Cevapla

Yorum yapın