Hamileliğin 21. Haftasında Neler Olur?

Hamileliğin 21. Haftasında Neler Olur? yanıtını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Gebeliğin 21. haftasında neler olur diye merak ettiğinizi biliyorum. Hızlıca Hamileliğin 21. Haftasında Neler Olur? yanıtına geçelim: Hamilelikte 21. hafta doğum zamanına yaklaşılan haftalardan biridir. Gebeliğin 21. haftasında anne adayı bebeğini tamamen hisseder ve onu sahiplenir. Ayrıca bebeğinin dönüş şekillerinden ve hareketlerinden bebeğinin uyuyup uyumadığını ya da o anda ne yaptığını anlayabilir ve hissedebilir duruma gelmiştir. Hamilelikte 21. hafta anneyle bebeğin sevgilerini yoğun derecede paylaştığı aynı zamanda da hissetmenin en fazla olduğu hamilelik haftalarından bir tanesidir.

Hamileliğin 21. Haftasında Neler Olur?

Hamilelikte 21. hafta anne karnında bebeğin görüntüsü yatış pozisyonundan çok oturuş pozisyonunda olmaktadır. Bu yüzden de bebeğin doğuma hazırlandığı anlaşılır bir gerçektir. Gebeliğin 21. haftasında anne karnında oturuş pozisyonunu alan bebek, anne karnının da değişik şekillenmesine neden olur. Hamileliğin 21. haftasına kadar anne karnında yatan bebek, 21. haftayla birlikte oturduğundan dolayı anne karnı daha çok yayılır. Öne doğru çıkan hamile karnı bu dönemde sağ ve sola doğru yayılarak göbeğin genişlemesine enden olur. Bu yüzden de hamileliğin ilk haftalarında alınan hamile kıyafetleri bu dönemde olmayabilir ve anne adayı yeni hamile kıyafetleri almak zorunda kalmaktadır.

Hamileliğin 21. Haftasında Neler Olur?
Hamileliğin 21. Haftasında Neler Olur?

Hamileliğin 21. haftasında bebeğin zaman zaman bebeğin başını anne rahmine dayayarak yer değiştirdiğini ani halk dilinde ters duruş pozisyonu diye adlandırılan duruşa geçtiği gözlenmektedir. Bebek doğum zamanı geldiği haftalarda başı aşağıda durduğundan dolayı gebeliğin 21 ve 22. haftalarıyla birlikte bu pozisyonlara hazırlık yaparak doğum zamanına hazırlık yapar. Bu korkulacak bir durum değildir. Bebeğin başının ters durması erken doğum olacak anlamına gelmez. Bu durumda anne adayının stres ve panik yapmasına gerek yoktur.

Hamilelikte 21. haftada ultrason görüntüsü alınan bebeğin saçları, kaşları ve kirpikleri belirgin hale gelmiştir. Anne adayı bu uzantıları ultrason görüntüsünde fark edebilir ve bebeğinin çok saçlı ya da az saçlı doğacağı anne adayına bu haftada söylenebilir. Bebeğin saçları belirginleştiğinden dolayı mide kanamalarında artış meydana gelmektedir. gebeliğin 21 haftasında nefes darlığı ve kasık ağrısı görülmektedir. Anne adayları bu haftalarda yoğun olarak değişime uğradığı için hamileliğin 21. haftasında karın ağrısı, mide ağrısı, mide yanması ve mide bulantısı sıklıkla yaşayabilir. Hamileliğin 22. Haftasında Neler Olur? diye merak ediyorsanız bağlantıyı kullanarak okuyabilirsiniz.

“Hamileliğin 21. Haftasında Neler Olur?” üzerine bir yorum

Yorum yapın