Gizlilik Politikası

Biz kimiz

Web sitemizin adresi: https://bebeklericin.net

Bebeklericin.net sitesinde kullanılan görsellerin tamamı telifsiz olup Pixabay üzerinden ücretsiz yani herkese açık görsellerdir.

Gizlilik Politikamız

Bu gizlilik politikası ile https://bebeklericin.net üzerinden kullanıcıların kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir. Kullanıcıların kişisel bilgileri, üyelik sistemimizin bulunmamasından dolayı saklanmamaktadır. Üyelik sisteminin pasif olmasından dolayı herhangi bir kimlik bilgisi ve ya kullanıcı bilgileri toplamamaktayız. Kullanıcılarımızın tüm verileri “Google Analytics” tarafından toplanmaktadır.

https://bebeklericin.net kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır. https://bebeklericin.net sitemiz, kullanıcılarının güvenliği için ikinci parti yazılımlar kullanmamakta ve kullandığı sistemini optimize ederek güvenlik seviyesini üst segment olarak korumaktadır. https://bebeklericin.net sitemiz, kullanıcıların verilerini sadece “Google Analytics” üzerinden takip etmekte ve bu verilen tamamı “Google” tarafından korunmaktadır. Kişilerin bu veriler arasında sadece “İP Adresi” ve “Konum” bilgisi yer almaktadır. Herkese açık olan bu bilgiler, 2 farklı şifreleme ile tarafımızca korunmaktadır.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, https://bebeklericin.net haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Fakat bu durum sadece şuan pasif olan “Üyelik Sistemi” açık olduğu durumda geçerli olacaktır. Üyelik Sistemimiz şuan için pasiftir ve ilerleyen dönemlerde açılması gündeme gelebilir.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir. Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla işleme dahil olan diğer kullanıcı ile paylaşılabilir.

https://bebeklericin.net, internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Verilerinizi ne kadar süre tutarız

Bir yorum bırakırsanız, yorum ve meta verileri süresiz olarak saklanır. Böylece, takip eden yorumlarınızı denetim kuyruğunda tutmak yerine otomatik olarak tanıyabilir ve onaylayabiliriz.

Web sitemize kayıt yaptıran kullanıcılar için (varsa) kullanıcı profilinde sağladıkları kişisel bilgileri de saklarız. Tüm kullanıcılar kişisel bilgilerini istedikleri zaman görebilir, düzenleyebilir veya silebilir (kullanıcı adı değiştirme hariç). Web sitesi yöneticileri de bu bilgileri görebilir ve düzenleyebilir.

Verileriniz üzerindeki haklarınız neler

Bu sitede bir hesabınız veya yorumlarınız varsa, bize sağladığınız veriler dahil olmak üzere, hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin dışa aktarılmış bir dosyasını almayı isteyebilirsiniz. Ayrıca, hakkınızda tuttuğumuz tüm kişisel verileri de silmeyi isteyebilirsiniz. Bu, idari, yasal veya güvenlik amaçlarına uymak zorunda olduğumuz hiçbir veriyi içermez.

KKVK AYDINLATMA METNİ

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca, sitemiz tarafından, Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel verileriniz, üyelik sistemimiz veya herhangi bir kayıt sistemimizin bulunmamasından dolayı saklanmamaktadır.  Site içerisinde yer alan şablon ve yazılarımızın tamamı için; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği site şablonu ve içeriğini izinsiz kopyalayarak/çoğaltarak yayınlayan kişi veya kişiler hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

İletişim:

Mail: iletisim@bebeklericin.net ve hukuk@bebeklericin.net