Gebelikte Mide Bulantısına Ne iyi Gelir?

Gebelikte Mide Bulantısına Ne iyi Gelir? yanıtını arıyorsanız, doğru sayfasınız demektir. Gebeliğin en zor etkenlerinden birisi, anne adaylarını canından bezdiren sürekli mide bulantılarının oluşmasıdır. Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer diye kadınlar çok sorarlar. Gebelikte Mide Bulantısına Ne iyi Gelir?Özellikle 6. ve 12. hafta arasında mide bulantıları kendisini gösterir.

HCG ile östrojen hormonları, hamilelik döneminde vücutta artış gösterir. Hormon değişimleri sebebi ile de mide bulantıları meydana gelebilir. Anne adayları bu süreçte herhangi bir kokudan ya da bir yiyecekten bile anında etkilenerek midesi bulanabilir. Hamilelikte oluşan mide bulantılarından dolayı anneler yemeden ve içmeden kısa süre de olsa kesilebilir. Bu durumda endişe edilmemelidir. Aç kalmamak ve susuz kalmamak şartı ile bebekler bu durumdan olumsuz olarak etkilenmezler. Mide bulantısını geçirecek etkenler elbette vardır. Anne adaylarını rahatlatacak yöntemler ile mide bulantıları kontrol altına alınabilir.

Gebelikte Mide Bulantısına Ne iyi Gelir?

Gebelikte Mide Bulantısına Ne iyi Gelir?
Gebelikte Mide Bulantısına Ne iyi Gelir?

Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer sorusunu cevaplamak gerekirse; sabahları tuzlu kraker yemek, ana ve ara öğün olarak günde 6 öğün yapmayı ihmal etmemek, sıvı tüketimini hep sağlamak ve özellikle içilmesi gereken su miktarına her gün uymak, mideyi hiçbir zaman boş halde bırakmamak ancak zorlayacak kadar da yememek, sıvı ya da çorba içimini ara öğünlerde sıklaştırmak, ani hareketlerden kaçınmak, bitki çaylarını düzenli olarak içmek, sık sık dinlenmek ve yorucu her işten uzak durmak, aşırı yağlı, baharatlı, acı, tuzlu ve asitli yiyecekler ile içeceklerden tamamen uzak durmak ve mide bulantısını tetikleyecek tüm etkenleri hayattan çıkarmak sayılabilir. Anne adayları bu kriterlere uymalı ve kendisine çok dikkat etmelidir.

Gebelikte Mide Bulantısına Ne iyi Gelir?

Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer konusunda endişeli olan anne adayları korkmamalı ve hamileliğin doğal bir süreci olduğunu kendisine sık sık hatırlatmalıdır. Mide bulantıları sürekli olacak diye bir düşünce de dolaşmaktadır.

Hamilelik dönemindeki mide bulantıları geçicidir ve 9 ayın tamamında asla kendisini göstermez. Sadece bazı anne adaylarında bu durum kendisini daha fazla gösterebilir. Mide bulantısı için ilaç kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır. Alınan her takviyenin bebeği de etkileyebileceği asla unutulmadan hareket edilmeli ve özellikle ilaç gibi takviyeler doktora sorulmalıdır.

Yorum yapın