Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler

Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler arıyorsanız, bu sayfada diş çıkaran bebekler için öneriler bulunmakta. Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler;Bebeğinizin diş çıkarma dönemi oldukça meşakkatli geçiyor olabilir. Bebekler için bu durum her ne kadar zor ise ebeveynler için de o kadar zor olabiliyor. Sürekli huysuzlanmalar ve aniden çıkan vücut sıcaklığı seviyesi, çoğu zaman ebeveynlere ve bebek için zor zamanlar yaşatabiliyor. Bebeğinizin diş çıkarma döneminde rahat edebilmesi için önerilerimize göz atabilir ve bu diş çıkaran bebekler için öneriler listemizden faydalanabilirsiniz.

Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler

Diş çıkaran bebek yaşadığı rahatsızlıklardan ve uykusuzluktan dolayı rahatsız ve huysuz olabilir. Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler, Bebeğinizin diş çıkarma döneminde onunla ekstra olarak ilgilenmelisiniz. Aynı zamanda bebeğinizin dikkatini farklı yönlere çekerek onu bir nevi oyalayabilirsiniz. Sürekli eğitici aktivitelerde bulunabilir ve bebeğinizle keyifli vakit geçirerek yorulmasını ve gece bir nebze de olsa rahat uyumasını sağlayabilirsiniz.

Bebekler diş çıkarma döneminde her şeyi ağızlarına götürürler. Bu yüzden bebeğin dişlerini kaşıyacak oyuncaklar, çıngıraklar ve dişlikleri buzdolabında soğutarak bebeğinize verin. Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler Özellikle bebeğinize diş kaşıyıcı alırken daha çok bu dönemde sulu diş kaşıyıcı tercihinde bulunun. Çünkü sulu diş kaşıyıcılar buzluğa veya dolaba atılıp soğutulduktan sonra bebeğin ağzına verilebilir. Böylelikle bebek hem rahat eder hem de dişi soğur.

Buzdolabında bekletilen soğuk muz‚ havuç‚ salatalık gibi sebze ve meyveler de bebeğinizin diş etlerini kaşımak için idealdir. Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler: Ancak meyve ve sebzeleri bebeğinize verdiğinizde‚ bebeğinizin oturur pozisyonda olduğundan emin olun ve boğulma tehlikesine karşı bebeğinizi yakından kontrol edin.

Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler
Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler

Bebekler Ne Zaman Diş Fırçalamaya Başlar?

Bebeğiniz için diş fırçalama dönemine yaklaştığını öngörüyorsanız, bilin ki artık bebeğiniz büyüdü ve çocuk oldu. Ebeveynlerin gözünde hala bir bebek olan çocuğunuza artık bir bebek gibi değil, uygun bir şekilde eğitici olarak çocuk gibi davranmalısınız. Çocuğunuza öncelikle diş fırçası alırken çocukların yaşına ve ağız yapısına uygun bir diş fırçası seçmelisiniz. Bebek diş fırçası yumuşak kıllardan oluşmalıdır. Yoksa çocuğun diş etleri kanayabilir‚ acı hissedebilir. Dişlerini doğru fırçayla fırçalayamayan çocuk rahatsız olduğu için diş fırçalama alışkanlığı kazanamaz. Zaten sert diş fırçaları çocukların dişlerini aşındırır bu nedenle çocuk diş sağlığı için uygun değildir.

Çocukların dişleri; sabah kahvaltısından hemen sonra ve gece uyumadan olmak şartıyla günde en az 2 kez fırçalanabilir. Bu fırçalama durumu günde 3 kez de yapılabilir. Çocuğun diş fırçası ortalama 6 ayda bir değiştirilmelidir. İlk yılda bebek diş macunu kullanmak mecburiyetinde değilsiniz. Çocuklar, genellikle diş macunlarına çocuk 2 yaşına geldikten sonra başlar. Bebek diş macunu önerileri arasında minimum +24 ay ibaresi bulunmaktadır. 2 yaşından sonra ise‚ hangi diş macununu ne miktarda kullanmanız gerektiğini çocuk doktorunuza danışabilirsiniz.

“Diş Çıkaran Bebek İçin Öneriler” üzerine 5 yorum

 1. Küçükken bizim dişimizi ip salıp çektiler. Tabi o zaman internet yaygın değil ne bilgiler var böyle interdenette lebiderya bilgi havuzu. Keşke o zamanda olsaymış 🙂

  Cevapla
 2. Bilgiler için çok teşekkür ederim en çok sıkıntı çektiğimiz konulardan biri bu gerçekten rabbim bebeğe de ailesine de sabır versin bu dönemde

  Cevapla
 3. Bebeklerin en acısız bir şekilde dış cikarabilmesi için kehribar kolyeei öneriyorlar kızlarımda kullanmak nasip olmadı ama denemekte fayda var

  Cevapla
 4. Diş kasiyici olarak sulu aldık dediginiz gibi çok isimize yaradı biraz da olsa dişleri rahatlıyor galiba bu güzel yararlı bilgiler için çok teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın