Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi?

Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi? Her çift evlendikten sonra zamanı geldiğinde bebek sahibi olmak ister. Bebek sahibi olacak olan anne ve baba adaylarının bu aşamada tek istedikleri şey bebeklerinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesidir. Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi?Ancak bebek bekleyen aileler için merak konusu olan durumlardan bir tanesi de doğacak olan bebeklerinin cinsiyetidir. Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme Eski zamanlarda bebeklerin cinsiyeti ancak hamilelik sürecinde birkaç aylık bir süre geçtikten sonra öğrenilmekteydi. Doktor kontrolünden sonra bebeklerin hangi cinsiyette olacağı tespit ediliyordu. 2021 Çin takvimine göre boğa yılı olarak belirlenmiştir.

Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi?

Bu konuda hem Çinliler hem de Ruslar tarafından bulunan farklı yöntemlerle bebeklerin cinsiyeti tahmin edilmektedir. Her iki yöntem de farklı mantıklara dayanıyor ve bebeklerin cinsiyetlerinin tahmin edilmesinde kullanılmaktadır.

Çin Takvimi ve Rus Takvimi Arasındaki Farklar

Cinsiyet hesaplama yöntemlerinden olan Çin Takvimi yaklaşık 700 yıldan bu yana Çinliler tarafından bulunan ve kullanılan bir yöntemdir. Çinlilerin bebek cinsiyetlerini hesaplamak için kullandıkları bu yöntem uzun yıllardan bu yana ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Çin takvimi anneye ait bazı verilerin değerlendirilmesi ile bebeklerin cinsiyetinin hesaplanmasına dayanır. Bu takvime göre anne adayının yaşı ile hamile kalınan ay ve günle kesişen nokta bebeklerin cinsiyetini gösteriyor. Senelerdir bu yöntemi kullanan çiftler istedikleri cinsiyette bebeğe sahip olmak için hamileliklerinin başlangıcını ayarlamaya çalışmaktadır.

Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme
Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme

Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi?

Rus takvimi ise aynı mantık ile çalışan, ancak cinsiyet tahmini için babaya ait bilgilerin de kullanıldığı bir yöntemdir. Bu yöntemde anne adayının yaşı, baba adayının yaşı ve annenin adet gördüğü son tarih verileri kullanılmaktadır. Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme Rus takvimi Çinlilerin kullandığı takvim gibi bir tablo yardımı ile cinsiyet hesabı yapmaz. Verilen bilgiler ışığında erkek ya da kız olarak sonuç verir. Bu takvimde uzun senelerden beri ülkemizde ve diğer ülkelerde kullanılmaktadır.

Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi? Toplumda bu takvimlerden hangisinin daha kesin sonuç verdiği hakkında tartışmalar yapılmakta ve bu konuda iki takviminde doğruluğunu savunan insanlar bulunmaktadır. Ancak şunu bilmek gerekir ki yapılan tahminlerde doğruluk oranları ne kadar yüksek olursa olsun iki yöntemin de kanıtlanmış bilimsel bir açıklaması yoktur.

Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme
Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme

Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme

Çin Takvimi yöntemi gebelik döneminde bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi amacı ile kullanılan bir yöntemdir. Çin takvimi yöntemi Çin’de 700 yılı aşkın bir süredir kullanıldığı bilinmektedir. Günümüzde bebeğin cinsiyetinin anlaşılması için kesin yolun ultrason yöntemi olduğu bilinse de, dünya genelinde milyonlarca insan bu takvimden yararlanarak erken dönemde bebeğinin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Ultrason cihazı ile bebeğin cinsiyeti en erken 15. Haftada tahmin edilebilmektedir.

Bu sebeple pek çok ebeveyn, bebeğin cinsiyeti ultrason cihazı ile görüntülenebilir hale gelene kadar meraklarını gidermek adına Çin Takvimi yönteminden yararlanmaktadır. Bu yöntemin doğruluk oranının yüzde 80 civarında olduğu kabul edilmektedir. Yöntemde 2 bilgiden yararlanılmaktadır. Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme Bu bilgiler annenin yaşı ve annenin gebeliğinin başladığı ay bilgileridir. Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme işlemi Çin Takvimi en erken 18 yaş ve en geç 45 yaşındaki kadınların bebeklerinin cinsiyeti hakkında bilgi edinebilmesini sağlamaktadır. Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi? Takvimde sol tarafta 18’den başlayarak 45’e kadar devam eden sayılar, üst tarafta ise Ocak ve Aralık arasındaki aylar yer almaktadır. Annenin yaşının ve gebeliğinin başladığı ayın kesiştiği bölgede bebeğinin hangi cinsiyette olduğu yazmaktadır.

Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi?

Bununla beraber Çin Takvimi yönteminde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Mart ayında ve sonrasındaki aylarda doğan kadınların yöntemden yararlanırken yaşlarına 1 yaş daha eklemesi gerekmektedir. Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme; Ocak veya Şubat ayında doğan kadınların ise daha farklı bir yöntem izlemesi gerekmektedir. Öncelikle doğduğunuz yıla ait Çin yılı başlangıç tarihini öğrenmelisiniz. Doğum tarihininiz Çin yılı başlangıç tarihinden sonraysa yaşınıza 1 yaş daha eklemeniz gerekmektedir. Eğer doğum tarihiniz Çin yılı başlangıç tarihinden önceyse yaşınıza 2 yaş eklemelisiniz.

Çin Takvimi 2021 ile cinsiyet belirleme

Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi?
Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi?

Bu tarih farklılıklarının sebebi Çin’de Miladi Takvim kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Arada 1 aylık bir farklılık bulunması sebebiyle Çin Takvimi yönteminden yararlanmak isteyenlerin öncelikle kendi doğum yılını ve ayını Çin yılı üzerinden bulması gerekmektedir. Örneğin 22 Eylül 1991 tarihinde doğan bir kadının Çin yaşı 23’tür ve ocak, şubat, mart, mayıs, haziran, ekim, kasım aylarında erkek bebeği, nisan, temmuz, ağustos, eylül ve aralık aylarında ise kız bebeği olması beklenmektedir. Hesaplama araçları için buraya tıklayın

Bu yöntem yalnızca cinsiyet öğrenmek için değil cinsiyet belirlemek için de kullanılmaktadır. Özellikle kız veya erkek çocuğunun olmasını isteyen kişiler de bu yöntemden yararlanmaktadır. Cinsiyet Belirlemede Çin mi Yoksa Rus Takvimi mi? Bilimsel bir yöntem olmasa da pek çok kişi bu takvimden yararlandığını ve sonuçların doğru olduğunu söylemektedir. Yüzyıllardır kullanılan bu yöntemin, milyonlarca doğum sonucundan elde edilen istatistik bir veri bütünü olduğu savunulmaktadır.

Yorum yapın