Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli?

Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli? Bebeğin yaz giysileri nasıl olmalı? Sıcak yaz günlerinde bebek nasıl giydirilir? Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli?;İşte kavurucu sıcaklar yaşadığımız şimdilerde bebeğinizi rahatlatacak bebek giysisi tavsiyeleri. Yazın bebek giysisi seçimi nasıl olmalı? gibi tüm sorulara aradığınız yanıtı bu yazıda bulacaksınız. Bebeğinizi yaz aylarında rahat ettirmek için tüm çözümleri denemek istediğinizi biliyoruz. Sıcak yaz aylarında yetişkinler kadar bebekler de zorluk çeker. Bu yüzden bebeğinizi sıcak yaz aylarında nasıl giydirmeniz gerekiyor? sorusuna yanıt bulacaksınız.

Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli?

  1. Bebeğin giysileri hareket özgürlüğünü kısıtlamamalı.
  2. Bebeğin giysileri rahat olmalı ve bebeğin vücuduna yapışmayacak yumuşak pamuklu kumaştan üretilmeli.
  3. Yaşa göre bebek giysisi almayın. Bebeğin giysileri kilosuna göre olmalı.
  4. Yaz aylarında bebeğin giysileri açık renkte ve pastel tonlarına yakın renklerde olması önerilir. Uzmanlara göre aşırı parlak renkler bebeği huzursuz edebilir ve koyu renkler bebeği üzebilir. Pastel tonda sarı ‘güneşi’, pastel tonda mavi ise ‘yazın gökyüzünün aldığı rengi’ hatırlatır. Ayrıca koyu renkli giysiler güneş ışığını çeker bu nedenle bebeğin yazlık giysileri koyu renkte olmamalı.
  5. Her mevsim bebeğinizin dolabında bulunması gerekli olan bebek giysileri
  6. Beyaz renkte atlet ve yarım kollu alttan çıt çıtlı bebek bodyler.
  7. %100 pamuk penye iplikten yapılmış bebek eşofman altları.
  8. Kısa kollu ve atlet tişört sıcak yaz günlerinde bebeğinizi rahatlatır.
  9. Serin yaz akşamları için bebeğinizin kapüşonlu ceketi bulunmalı.
Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli?
Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli?

Sıcak hava, nem ve güneş fazla miktarda olduğu zaman bebek sağlığını riske atar. Yaz aylarında bebek giysileri seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Peki Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli? Bebeğin yaz giysileri nasıl olmalı?
Bebek cildi hassastır ve çabuk tahriş olur bu nedenle muhakkak pamuklu bebek giysileri tercih etmelisiniz. Pamuklu kumaşlar bebek cildinin nefes almasını sağlar.

Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli? Sıcağa karşı bebeğin vücudunu korur ve bebeğin daha rahat nefes almasını sağlar. Mevsim ne olursa olsun hep pamuklu bebek giysilerini tercih edin. Sert kumaşlardan üretilen bebek giysileri bebek teninde hassasiyet ve kızarıklık gibi olumsuz etkilere neden olur.

Yanlış bebek kıyafeti seçimi bebeklerde alerji, bacak ve kol altlarında pişik, deride yanma hissi ve kaşıntı gibi sağlık problemlerine neden olur. Sentetik kumaşlı bebek giysileri ve kimyasal boyalı bebek giysileri bebeğinizi terletir, bebeğin cildini havasız bırakır ve bunun neticesinde bebeklerde deri hastalıklarına sebebiyet verir. Bebekler Yaz Aylarında Nasıl Giydirilmeli? Hava alan ve terletmeyen kumaştan üretilmiş bebek giysilerini tercih ederseniz bebeğiniz yazı çok rahat geçirecektir.

Yorum yapın