Bebekler için diş jeli ne işe yarar?

Bebekler için diş jeli nasıl kullanılır? sorusundan tutun ki bebekler için diş jeli konusundaki tüm sorulara bu makalede yanıt bulacaksınız. Bebekler 5. aydan itibaren başlayıp 1 yaşına kadar diş çıkarma süreci yaşar. Bu süreç boyunca bebekler huysuz, ağlamaklı ve iştahsız olabilir. Bebekler için diş jeli sayesinde bu sorunları bir nebze çözebilirsiniz.

Bebekler için diş jeli ne işe yarar?

Bebeğiniz diş çıkarmaya başladıysa, huysuzlanmaya ve sık sık ağlamaya başlamış demektir. Bebeğinizin bu sancılı döneminde ona doğal ve bitkisel diş jeli yardımıyla destek olabilirsiniz. Bebeğinizin diş eti ağrılarını ve diş eti şişliğini en aza indirip iltihaptan kurtarmak için diş jeli kullanılmaktadır.

Diş jeli almadan önce kesinlikle aile doktorunuza veya bebeğinizin doktoruna kesinlikle danışmalısınız. Kimyasal diş jelleri yerine bebekler için bitkisel diş jeli tercihinde bulunmalısınız. Bebekler için doğal diş jeli kullanımı sağlık açısından zararlı değildir.

Bebekler için diş jeli önerileri

Bebekler için diş jeli sağlıklı mı diye merak ediyorsanız, aşağıda yer alan maddelere göz atarak sağlıklı ve ne tür diş jeli tercihi yapmanız gerektiğini göreceksiniz. Bebekler için diş jeli önerileri şöyledir:

  • Alkol ve kimyasal madde içermeyen diş jeli kullanmalısınız.
  • Bebekler için diş jeli içerisinde renklendirici ve gıda boyası olmamalı.
  • Gluten ve laktoz bulunmayan diş jeli tercih edilmeli.
  • Yutulma durumunda sağlıklı olan diş jeli tercihi yapılmalıdır.
  • Paraben ve SLS gibi zararlı maddeleri içermeyen diş jelleri kullanılmalıdır.

Bebekler için diş jeli kullananlar

Bebek diş jeli kadınlar kulübü platformu üzerinde en çok etkileşim alan konular arasında yer alıyor. Diş jeli kullanan anneler bebekleri için ön araştırma yapıyor. Kullanan kişiler ise diş jelinin etkili ve bebeği için iyi geldiğini belirtiyor.

Bebekler için diş jeli sağlıklı mı?

Bebekler için diş jeli sağlıklı mı sorusu hemen hemen her ebeveynin kafasında soru işareti olarak kalıyor. Bebekler için diş jeli kullanmak ürünün yukarıdaki maddelere göz attığınız zaman doğru ürün tercih edildiği taktirde sorun olmayacaktır. Diş jeli kullanmadan önce doktorunuza kesinlikle danışmanızda fayda var.

Bebekler için diş jeli fiyatı

Bebekler için diş jeli fiyatları ortalama 20 TL ile 100 TL arasında farklılık göstermektedir. Diş jeli tercihi yaparken ürünün kesinlikle zararlı maddeler içermediğine ve doğal olduğuna emin olmalısınız.

Bebek blogu sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum yapın