Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? diye merak ediyorsanız, sorunuza yanıtı buradan alabilirsiniz. Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?;Anne babalar için bebeklerinin konforu ve rahatlığı her şeyden önemlidir. Bu sebeple kullandıkları bebek bezinin de konfor beklentisini karşılamasını isterler. Bebek bezi seçiminin dikkatli bir biçimde yapılması bu noktada önem kazanıyor. Islaklık hissi vermeyen ve bebeklerin hareket kabiliyetini kısıtlamayan ürünlerin tercih edilmesinde fayda var. Bebek bezi seçerken şu hususların göz önüne alınması gerekmektedir:

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? sorusuna en doğru yanıtı madde madde sizler için sıraladık. Aşağıda yer alan maddelere göz atarak siz de bebeğiniz için en doğru bebek bezi seçimini yapabilirsiniz.

1- Bebek Bezi Hijyenik Olmalı

En çok dikkat edilmesi gerekli olan husus hijyendir. Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Seçtiğiniz bebek bezinin el değmeden üretilmiş ve paketlenmiş olması gerekmektedir. Bu yönde üretim yapan bir çok marka bulunsa da halen hijyen beklentisini karşılayamayan bebek bezi markalarının da olduğunu bilmenizde fayda var.

2- Bebeğiniz Kilosuna Uygun Bez Seçimi Yapın

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Seçtiğiniz bebek bezinin bebeğinizin kilosuna uygun olması büyük önem taşıyor. Genellikle aileler bebeklerin yaşına göre tercih yapar. Oysa bez seçimi bebeğin yaşına değil kilosuna göre yapılmalı. Aksi halde en nitelikli bezi tercih etseniz de sızdırmasının önüne geçemezsiniz.

3-Bebek Bezinin Emiş Gücüne Dikkat Edin

Gelişen teknolojiyle artık sıvıyı emen ve içerisine hapseden bebek bezleri üretiliyor. Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Dolayısıyla emiş gücü hızlı olan ve sıvıyı hapsederek yeniden dışarıya vermeyen bebek bezlerine yönelmeniz, bebeğinizin konforu bakımından büyük önem taşıyor. Islaklık hissinin oluşmaması için bebek bezinin 3 saatte bir değiştirilmesi gerekir.

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

4- Bebeğinizin Cildine Uygun Bezi Seçin

Performans, hijyen ve rahatlığı artırmak için bebek bezleri içerisinde pek çok farklı malzeme, kimyasal ve parfüm kullanılmaktadır. Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Tüm bu malzemeler bebeğinize konfor sağlamasının yanında rahatsızlıkta verebilir. Bebeğinizin hassas cildinin alerjik reaksiyon gösterebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden bebek bezini seçmeden önce evvela ufak bir paket alıp 1-2 kullanım da test edilmeli. Eğer herhangi bir pişik ya da kızarıklık bulunmuyorsa ve bebeğiniz rahat ise devamlı kullanabilirsiniz. Yeni doğanların ciltleri daha hassas olduğundan kaliteli bebek bezler tercih edilebilir.

5- Bebeğinizin Ergonomisine Uygun Bezi Seçin

Son olarak bebeğinizin boy ve kilosuna uygun olan bezleri tercih etmeniz gerekir. Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Bu bezler bebeğin hareket etmesini önlemez ve ergonomik yapısına da uygun olacağından bacaklarda bir rahatsızlık hissi yaratmaz. Marketlerde gördüğünüz bebek bezlerinin ambalajında hangi yaş ve hangi kiloya uygun olduğunu görebilirsiniz.

6-Ekonomik Ürünleri Seçin

Elbette 3 saatte bir bez değişimi yapmak gün içinde çok sayıda bebek bezi kullanmanız manasına geliyor. Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? İşte bu noktada devreye fiyatlar giriyor. Tüm bu sıraladığımız özelliklerinde olan bebek bezlerini güvenilir marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bebek bezi masrafından tasarruf yapabilmek için marketlerin kampanyalarını takip edin. Özellikle bebek bezi ürünlerin çeşitli kampanyalar düzenleyerek minimum fiyatlar ile en nitelikli bebek bezlerini satın almanızı sağlayabiliyor.

En Çok Tercih Edilen Bebek Bezleri

 1. Prima Premium Care,
 2. Prima Aktif Bebek,
 3. Canbebe
 4. Sleepy Sensetive
 5. Baby&me Kremli
 6. Baby&me Aloe vera,
 7. Huggies
 8. Önlem Bebek Bezi
 9. Baby Turco
 10. Evy Baby
 11. Goon

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? isimli yazımızı okuyanlar, Bebek Bakım kategorimize göz atabilir ve daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Uygun Fiyatlı Bebek Bezi satın almak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın